O projekcie

W ramach Projektu Współpracy WROTA Regionu powstała strona internetowa oraz przewodnikowa aplikacja mobilna, przeznaczona na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows Phone. Projekt ten swoim zasięgiem obejmuje obszar trzech Lokalnych Grup Działania: Lider A4, Gromnik oraz Ślężanie, a więc tereny znajdujące się w województwie dolnośląskim na południe od Wrocławia. Znaleźć tu możemy atrakcje z terenu  szesnastu gmin, w tym informacje o takich miejscach, jak Arboretum w Wojsławicach, Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, pałace w Konarach czy Łojowicach, Muzeum Powozów w Galowicach i o wielu, wielu innych.

W aplikacji oraz na stronie znaleźć można także informacje o obiektach gastronomicznych, noclegach, miejscach ciekawych przyrodniczo czy też obiektach sportowo-rekreacyjnych. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane teleadresowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie. Korzystając z aplikacji, możliwe jest również wyznaczenie trasy do danego obiektu, dzięki zastosowaniu technologii GPS.

Mobilny przewodnik i strona internetowa prezentują również czterdzieści pięć tras tematycznych, rowerowych i samochodowych, których przemierzenie pozwala zapoznać się z okolicami. Do użytkownika należy wybór, czy zamierza zwiedzić pobliskie zamki i pałace, kościoły, kamieniołomy, czy też wybiera trasę typowo przyrodniczą – szlakiem parków lub dolin rzecznych. Każda trasa zawiera plik .gpx, dzięki któremu użytkownik ma podgląd całego jej przebiegu i może sprawdzić, jakie obiekty się na niej znajdują.

Projekt promuje także najciekawsze wydarzenia z regionu i produkty lokalne: miody, wędliny i tradycyjne pieczywo to tylko niektóre z wyrobów, z których słynie okolica.

Zwiedzanie urozmaica łatwy w obsłudze planer, dostępny zarówno na stronie, jak i w aplikacji. Dodać do niego możemy interesujące nas trasy, wydarzenia i obiekty, o których chcemy pamiętać w przyszłości.

Strona i aplikacja zawierają treści w języku polskim i angielskim – z myślą o zagranicznych turystach, którzy coraz częściej decydują się na zwiedzanie Polski. Jest to nie tylko obszerna baza informacji na temat miejsc, które warto odwiedzić przebywając w okolicy, ale też źródło wiedzy na temat regionu, jego historii i położenia.


Operacja Współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Oś 4 LEADER, działanie: Wdrażanie Projektów Współpracy

Aplikacja

Pobierz naszą aplikację, odkrywaj ciekawe wycieczki piesze i rowerowe, graj w gry terenowe!