W jednej z najmniejszych gmin na Dolnym Śląsku (i w Polsce) Jordanowie Śląskim znajduje się jedna z najmniejszych winnic – Winnica Christopher. Małe też może być piękne i jedyne w swoim rodzaju. W winnicy powstaje rocznie zaledwie około 500 butelek wina. A dlaczego warto po drodze do Kotliny Kłodzkiej zatrzymać się na krótki odpoczynek w Winnicy Christopher oprócz spróbowania smaku wytwarzanych w niej win? A też i dlatego, że z Wrocławia do obranych destynacji jest do Jordanowa Śląskiego po drodze. To tylko 30 km od stolicy Dolnego Śląska, w kierunku na Kudowę Zdrój, przy drodze krajowej nr 8.
Winnica Christopher to areał 12 arów 7. odmian winorośli na dwóch parcelach położona na wysokości 160 m npm. na lekko pochylonym zboczu o ekspozycji południowozachodniej.
Regent – jest odmianą czerwoną winorośli międzygatunkowej wyhodowanej w 1967 roku w Niemczech. Wino z tej odmiany jest ciemnobordowej barwy dające charakterystyczne lekkie owocowe aromaty czereśni, borówki i jeżyny.
Rondo – jest odmianą winorośli międzygatunkowej wyhodowanej w 1964 roku w Niemczech. Wino z tej odmiany jest ciemnorubinowe, dość cierpki i daje charakterystyczne aromaty wiśni, i owoców leśnych – borówki i maliny.
Marechal foch – jest odmianą winorośli międzygatunkowej wyhodowanej we Francji. Wino jest ciemnoczerwonej barwy o mocno barwiące. Charakteryzuje się pełnym owocowym, zdominowanym przez czereśnie aromatem.
Leon millot – jest odmianą winorośli międzygatunkowej wyhodowanej we Francji. Wino o intensywnej czerwonej barwie, charakteryzuje się owocowym aromatem wiśni i bzu, a nawet przenika nuta tytoniu.
Seyval blanc – odmiana winorośli międzygatunkowej wyhodowana w 1919 roku we Francji. Wino białe charakteryzują się orzeźwiającą świeżością i aromatem owoców cytrusowych.
Bianca – odmiana winorośli międzygatunkowej wyhodowana i zarejestrowana w 1982 roku na Węgrzech. Wino białe charakteryzuje się lekkimi owocowym aromatem z wyeksponowaną nutą jabłka.
Solaris – odmiana winorośli międzygatunkowej wyhodowana w 1975 roku w Niemczech. Wysoka zawartość cukru w owocach sprzyja produkcji win słodkich doskonale nadających się do kupażowania.